Kā spēlēt noziegumu mistērijas spēli?

Katram spēles dalībniekam tiek piešķirta loma. Vakara gaitā spēlētāji iejūtas savās lomās un, pieņemot dažādus lēmumus, noteic savu varoņu likteni. Tu pats vari izlemt, kāda būs tava spēles stratēģija. Tu vari aprunāties ar interesantiem cilvēkiem, mēģināt atrisināt noziegumu, novērst aizdomas no sevis, kļūt par labāko aktieri, bagātāko spēlētāju vai censties palikt dzīvs līdz vakara beigām. Galvenais spēles mērķis ir labi pavadīt laiku.

LOMAS APRAKSTS
Piešķirtajā lomas aprakstā ir galvenā informācija par tavu varoni, izmanto to par pamatu savai lomai. Esi radošs un droši izpušķo esošo informāciju ar jauniem stāstiem par savu tēlu! Centies pēc iespējas ilgāk turēt noslēpumā jebkādu informāciju par savu varoni, kas varētu raisīt aizdomas par dalību noziedzīgos darījumos vai tikt uzskatīta par motīvu noziegumam.

RUNĀ AR CILVĒKIEM
Galvenais, kas jādara, lai spēle izdotos, – jārunā ar cilvēkiem. Tā tu sapratīsi, kurš tev var palīdzēt vai traucēt. Centies atrast sev sabiedrotos. Sāc ar tiem, kas minēti tavas lomas aprakstā. Jums droši vien atradīsies kaut kas, par ko parunāt.

IZMANTO SAVAS ZINĀŠANAS
Rīkojies apdomīgi ar informāciju, kas ir tavā rīcībā. Nestāsti kuram katram visu, ko zini! Izmanto savas zināšanas par citiem spēles varoņiem tā, lai gūtu no tām maksimālu labumu. Šajā spēlē kukuļošana un izspiešana ir ļoti atbalstāma! Liec lietā savas zināšanas par citiem, jo vari būt drošs – citi izmantos savu informāciju pret tevi!

TAVA VAROŅA MĒRĶI
Lai sasniegtu sava varoņa mērķus, tev būs jāpanāk, ka citi spēlētāji tev palīdz. Droši vien viņi par sniegto palīdzību gribēs kaut ko saņemt pretī, tāpēc var nākties noslēgt kādu darījumu. Ja citu spēlētāju mērķi nav pretrunā ar tavējiem, nav iemesla, lai tu to nedarītu!

SEKO SPĒLES VADĪTĀJA NORĀDĒM
Vairākas reizes spēles gaitā vakara vadītājs informēs dalībniekus par pavērsieniem spēles gaitā. Lūdzu, uzmanīgi ieklausies visos spēles vadītāja sniegtajos norādījumos! Ja tev rodas jautājumi par spēli, uzdod tos spēles vadītājam!

Lūdzu, atceries, ka šī ir tikai spēle. Cilvēki iejutīsies lomās, izmantojot savus slepenos raksturojumus un spēles kārtību. Neuztver neko personiski – tā ir tikai spēle!